24-03 Wedstrijdverslag Leeuwarder Zwaluwen VR1 – ST ONT/Rottevalle VR1

Inzet!!

Zaterdag 24 maart. Net als 10 maart, reizen we wederom af naar Leeuwarden, toen MKV en nu Leeuwarder Zwaluwen, met als “inzet” ons deze keer niet van de mat te laten vegen door een stelletje Luwadders. Dus drrrvoorrrr!!! Waaiden wij vorige week haast nog van het veld en was het stervenskoud. Vanmiddag leek het wel lente. Lekkere voetbaltemperatuur. Dus de ingrediënten voor een leuk middagje voetballen waren aanwezig…..nu de dames nog. De 1e helft was het weer om de middenstip heen draaien en werd de strijd op het middenveld gespeeld met niet veel gecreëerde kansen voor beide teams. Dus eerst maar de rust in met de brilstand, 0-0. Trainer Wiebren en leider Luut hadden nog enkele tactische tips voor de dames maar hamerden er vooral op om er toch nog een schepje boven op te doen en met net (nog) een beetje meer “inzet” te spelen.

2e helft…….Blijkbaar goed geluisterd want onze dames gingen rap van start. Direct na de aftrap veroverd onze spitsin met de lange achternaam de bal en maakt een rush naar de goal van Leeuwarder Zwaluwen. In plaats van het haar zelf makkelijk te maken en de bal gewoon “even” langs de keepster te spelen om te scoren schiet zij eerst tegen de keepster aan om vervolgens de teruggekaatste bal alsnog langs de keepster te frommelen, hoppaaaaaa 0-1. En dat binnen 50 seconden!! Mooi hé??!! Dan gaat de strijd weer door op het middenveld en lijkt het weer even op de 1e helft. Maar onze dames zijn toch wat sterker en het spel speelt zich dan ook hoofdzakelijk af op de helft van de tegenstandsters. En ja daar moet je wezen als je wilt winnen. Onrust stoken in de verdediging van de Zwaluwen. En kijkkkk, het werkt….. 50e minuut, 1 van de Zwaluwtjes maakt hands zodat wij een vrije trap mogen nemen. Bal wordt niet goed weg verdedigd en zo komt de bal weer hoog voor de goal van de Zwaluwen. En zie daar……ons “kleinste” uit Nijega tussen allemaal dames die ruim een kop groter zijn knikt zij de bal er “even” in. Knap hoor!!! 0-2. Ja en als het dan niet wil bij die Luwadders beginnen ze te praten, wordt het spel van hun iets ruwer en laten wij ons toch nog even verrassen. Gerommel in onze “16 meter”. Een schot…..op de paal. Bal “caramboleert” en komt voor de voetjes van een “Sweltsje”. Zij bedenkt haar niet en knalt die bal nu wel langs de goede kant van de paal, uhuh, voor ons de verkeerde…..grrmmmppppffff 1-2. Ja en dat nog maar in de 55e minuut??!! Dus dat wordt nog 35 minuten billen “kniepe”. Maar onze dames hadden op een enkele kansje van de Zwaluwen na de verdediging aardig voor elkaar. De op zich goed leidende scheids vond het toch nodig om wat extra tijd bij te trekken. Naast de blessuretijd van bijna 4 minuten kwamen er nog 3 minuten bij en dan ook nog in de laatste minuut een corner van de Zwaluwen. Oeeehhhh deksels, als dat maar goed gaat. Pffff, gelukkig…..bal komt nog wel voor onze goal maar wordt resoluut uitverdedigd. De scheids vond het nu ook wel genoeg en blaast af zodat wij huiswaarts konden keren met weer een overwinning in de tas. Ook weer een plaatsje op de ranglijst omhoog…..nummertje 6 van de 12…..best wel knap hoor!!! Zaterdag 31 maart “gain we noar Gruningen”. Knickerbockers VR3. Op naar weer een zege…..”komt goud”.

 

De vlaggende supporter

Reacties zijn gesloten.