19-05 Wedstrijdverslag Opende 1 – Rottevalle 1

Rottevalle onderuit in Opende.
Rottevalle en Opende hadden beide belang bij een goed resultaat in het onderlinge treffen op sportpark “De Olde Wierden” in Opende. Opende was – na een beroerde competitiestart- nog steeds niet helemaal veilig en zou bij winst het vierdeklasserschap met een jaar verlengen. Zelfs was er nog een kleine kans voor de Opendenaren om mee te doen in de nacompetitie voor promotie naar de derde klasse. Voor Rottevalle waren de kaarten gunstiger voor een nacompetitieplek naar de derde klasse. Immers een vierde plaats in de eindrangschikking zou bijna zeker garant staan voor dit begeerde toetje. Voor Opende verliepen de zaken uiteindelijk meer naar wens dan voor Rottevalle. Het elftal van Johannes Douma moest na een wedstrijd waarin het wel het betere voetbal had laten zien, met en 3-1 nederlaag genoegen nemen. Uiteindelijk had Rottevalle dat aan zichzelf te wijten, op beslissende momenten gaf het elftal geen thuis en hielp het de Peendermantsjes simpel in het zadel. Zo had Rottevalle in het eerste kwart al een paar uitstekende mogelijkheden de score te openen, maar liet dat na. En zoals wel vaker dit seizoen is het dan de tegenstander die scoort. Na een eerste instantie afgeslagen hoekschop kon de aanvaller van Opende vrij inschieten. Het schot werd door Fokko v.d. Veer van richting veranderd en doelman Robert de Jong was kansloos. Zo moest Rottevalle van de schrik bekomen op zoek naar de gelijkmaker en hoewel er kansen kwamen, een mooi schot van Liekele Kamminga op de lat, lukte het niet om langszij te komen. Net voor de thee een nieuwe tegenslag voor Rottevalle, waarbij Martin Nicolai er niet in slaagde om goed uit te verdedigen en daarna met een overtreding probeerde verder onheil te voorkomen. De bal belandde op de stip en dat betekende een ruststand van 2-0 voor de thuisclub. In de tweede helft een strijdbaar Rottevalle, dat de aanval zocht en ook kansen creëerde. Het duurde echter tot de 68ste minuut voordat de aansluitingstreffer gemaakt werd. Fokko v.d. Veer maakte het goed af, na een bekeken pass van Luuk de Roo. Iedereen dacht dat Rottevalle binnen niet al te lange tijd ook de gelijkmaker op het scorebord zou zetten. Er werd driftig naar gezocht en er waren watt hachelijke momenten in het strafschopgebied van de gastheren, maar het lukte de Rottevalster aanvallers niet om voor de tweede maal te scoren. Een aantal malen was er sprake van een situatie, waarin er een misschien strafschop gegeven had kunnen worden, Het was echter volgens de scheidsrechter niet het geval en beslist niet 100 % zeker en zo bleef het lang 2-1. Rottevalle wilde wel, maar het spel werd steeds onnauwkeuriger en echte doelpogingen waren schaars en leverden niks op. Opende , dat blij was met de aanstaande winst, vertraagde het spel, en kwam er nog een paar maal gevaarlijk uit. In de slotminuut leverde dat de thuisclub nog een doelpunt op. Zo was Opende drie welkome punten rijker en is de conclusie dat Rottevalle zich vanmiddag heeft laten overtroeven door een feller en doortastender Opende.
Zaterdag speelt Rottevalle de laatste wedstrijd van de competitie thuis tegen De Sweach . Aanvang 15.00.

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.