22-09 Wedstrijdverslag Harkema Opeinde 1 – Rottevalle 1

Rottevalle boekt knappe overwinning in Harkema.
De KNVB had voor VV Rottevalle een mooie seizoensopening bedacht, namelijk de streekderby tegen Harkema Opeinde. Vorig seizoen waren de twee onderlinge duels al spannend tussen twee gelijkwaardige teams. Het resultaat: een 1-0 thuisoverwinning op sportpark “It Hagehiem” en een 1-1 gelijkspel in Harkema. Grote vraag was zaterdagmiddag in Harkema hoe Rottevalle deze eerste serieuze test zou doorstaan o.l.v. de nieuwe trainer Ronald Bosma. In de voorbereiding op dit seizoen in de bekercompetitie verraste Harkema Opeinde met een 1-2 overwinning tegen derdeklasser Kollum en stelde Rottevalle teleur met een 4-1 nederlaag tegen vijfdeklasser Eastermar. Kortom het inschatten van de mogelijkheden van Rottevalle was op voorhand niet eenvoudig. In Harkema lieten de manschappen van VV Rottevalle zien dat bekerresultaten niet de ware kracht van een elftal tonen. Met een overtuigende en verdiende 0-3 score werd de eerste zege in deze nieuwe voetbaljaargang een feit. Al in de eerste helft voetbalde Rottevalle iets gemakkelijker dan de gastheren, maar gebrek aan precisie betekende dat er nog niet gescoord werd. Met een schot op de lat was Rottevalle wel heel dicht bij een voorsprong. Harkema Opeinde deed niet zoveel voor Rottevalle onder en kreeg na een paar slippertjes in de Rottevalleverdediging ook zijn kansen. Doelman Robert de Jong stond echter op zijn post, waarbij hij zelf een verkeerde uittrap moest corrigeren en met een prima safe een tegentreffer voorkomen..
In de tweede helft nam Rottevalle het heft in handen en kwam Harkema Opeinde nog nauwelijks in zijn spel. Er kwamen voldoende kansen en mogelijkheden voor Rottevalle om een doelpunt te maken. Nadat Harkema Opeinde met tien man verder moest na een tweede gele kaart voor Hille Postma werd de ban gebroken. In de 77ste minuut was het dan eindelijk zover en kon Jelle Witteveen in het strafschopgebied de ruimte vinden om doeltreffend uit te halen. Harkema Opeinde zou deze tegenslag niet meer te boven komen, Het tweede doelpunt kwam er vrij vlot, na een prima opgezette aanval en het was opnieuw Jelle Witteveen die de beslissende tik kon geven. Vijf minuten voor tijd zorgde Steffen Schra nog voor de 0-3. Opnieuw een uitstekend doelpunt. Met iets meer zorgvuldigheid en overzicht had de uitslag deze middag nog hoger uit kunnen vallen. Liekele Kamminga en Jorrit Schra (schot op de paal) kregen beste kansen. Al moet gezegd dat Harkema Opeinde ook nog een paar maal bij een scrimmage in het Rottevalster doelgebied mogelijkheden kreeg. Verdedigend stond het echter goed deze middag en zo werd het doel schoon gehouden.
Conclusie: Rottevalle wint verdiend en knap de eerste wedstrijd van deze competitie met spel dat vertrouwen biedt!

Volgende week speelt Rottevalle op eigen sportpark “It Hagehiem” tegen SC Franeker. Aanvang : 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.