06-10 Wedstrijdverslag Foarut 1 – Rottevalle 1

Rottevalle in tweede helft in Menaam langs Foarút!

Zaterdagmiddag speelde Rottevalle op het fraaie sportpark Schatzenburg” bij Menaam tegen de plaatselijke voetbalclub Foarút. Ook nu weer een onbekende tegenstander. Vorig seizoen speelde het elftal van trainer Johan Polstra nog in de vijfde klasse. Na het behalen van het kampioenschap- met overmacht- acteert de hoofdmacht uit Menaam na een aantal jaren van afwezigheid weer in de vierde klas. In de eerste helft bleek al dat Foarút over een heel aardig voetballend team beschikt. Gedreven en enthousiast werd de aanval gezocht en Rottevalle had er de nodige moeite mee. Foarút had een licht veldoverwicht en kreeg een paar heel goede kansen, waarbij doelman Robert de Jong al zijn talenten als doelman moest tonen. Hij hield Rottevalle overeind, al had Rottevalle via Jorrit Schra ook de gelegenheid het openingsdoelpunt te maken. Hij kwam na een mooie steekpass van Liekele Kamminga net niet goed uit. Zeker ook Rottevalle kon meerdere malen een aanval opzetten, maar vooral de voorzetten waren matig en daardoor ongevaarlijk. Zo werd er met de brilstand gerust. Na de thee werd het een open wedstrijd met kansen over en weer. Rottevalle had Arjan de Haan ingebracht om meer stootkracht te brengen. Het bleek een gouden greep, want binnen een kwartier was het tweemaal raak voor de invaller. Met een 0-2 voorsprong op zak mocht Rottevalle de wedstrijd niet meer uit handen geven. Foarút was inderdaad van slag en binnen de kortste keren had Rottevalle daarvan moeten profiteren en de eigenlijk niet te missen kansen af moeten maken. Het gebeurde niet en Foarút begon er langzamerhand weer in te geloven. Zeker toen het na een geslaagde mooie aanval zomaar op 2-1 kwam en daarmee Rottevalle weer angst inboezemde. Gelukkig viel de 2-2 niet en kon Martin Nicolai met een kopbal de marge weer op twee doelpunten brengen. En weer liert Rottevalle het na de genadeklap uit te delen ende 1-4 te scoren. Het had zeker gekund want Arjan de Haan, Liekele Kamminga en Jorrit Schra hadden de treffer op de schoen. In plaats daarvan kwam Foarút nog een keer terug en na de 3-2 volgden er nog een paar hachelijke momenten in het Rottevalster doelgebied. Tot opluchting van Rottevalle konden uiteindelijk de drie punten mee naar huis genomen worden. Rottevalle nestelt zich na deze overwinning mede aan de kop van de ranglijst naast Marrum en FC Birdaard. Kortom het elftal van Ronald Bosma is goed aan het nieuwe seizoen begonnen.

Volgende week speelt Rottevalle eigen sportpark “It Hagehiem” tegen V en V ’68 uit Garijp . Aanvang 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.