27-10 Wedstrijdverslag WTOC 1 – Rottevalle 1

Pijnlijke nederlaag Rottevalle in Oudwoude

Tot afgelopen zaterdag was Rottevalle de koploper in de vierde klasse B. Het bezoek aan WTOC in Oudwoude zorgde ervoor dat het elftal van Rottevalle weer met beide benen op de grond staat. Het werd in Oudwoude een ontluisterende middag voor VV Rottevalle, dat verdiend met 6-2 klop kreeg van een feller en beter WTOC. Wie de geschiedenis van de wedstrijden tussen beide teams kent, weet dat Rottevalle in Oudwoude nauwelijks goede resultaten weet te boeken. Rottevalle kampt zogezegd met een WTOC-complex. Dat was ook deze zaterdagmiddag weer het geval, opnieuw liet Rottevalle zich door het collectief van WTOC overtroeven. Het begin was nog hoopgevend. Na de regen was de zon doorgebroken en al in de eerste minuut zette Jorrit Schra Rottevalle op een 0-1 voorsprong. Voor Rottevalle leek er nu geen vuiltje aan de lucht, maar zoals het spreekwoord zegt: “Een zwaluw maakt nog geen zomer!” Nog binnen de minuut hat WTOC de stand al weer gelijkgetrokken, nadat de achterhoede en in het bijzonder doelman Robert de Jong zich lelijk verkeken op een bal die de binnenkant van de paal raakte. De intikker daarna was voor de WTOC aanvaller niet moeilijk. Zo was iedereen terug bij af , waarna de eerste twintig minuten Rottevalle beter was en wat mogelijkheden kreeg opnieuw op voorsprong te komen. Zo verdween een schot van Jorrit Schra over het doel en waren een paar hoekschoppen niet zuiver genoeg om tot scoringskansen te komen. WTOC kreeg nauwelijks kansen, maar de eerste de beste kans was wel raak, toen Rottevalle na een eigen aanval de counter onvoldoende tegenhield. Het lag achterin open en weer heel eenvoudig, niet te missen voor de aanvaller van WTOC, stond het 2-1 voor de thuisclub. Rottevalle dat nog aardig begonnen was kwam niet meer in zijn spel en creëerde weinig kansen en had zo maar nog een te tegentreffers kunnen incasseren. Het gebeurde niet en toen Liekele Kamminga bij een van de spaarzame goede aanvallen van Rottevalle in het strafschopgebied onderuit werd gehaald gloorde er weer hoop. De penalty werd goed binnengeschoten en zo was het weer gelijk. Helaas voor Rottevalle hielp het niet om beter te gaan spelen en duurde het niet lang voordat WTOC wel heel eenvoudig op 3-2 kon komen. Balverlies en teveel ruimte in de achterste linie zorgde voor een goede WTOC aanval en de zeker verdiende 3-2. Met deze stand zochten beide teams de kleedkamers op. Gezien het spel in de eerst helft was er nog niets beslist en met het gemakkelijk vallen van doelpunten was de uitslag onvoorspelbaar. Rottevalle zou zeker nog mogelijkheden krijgen er iets van te maken. Het werd in de tweede helft echter een wedstrijd van wel heel matig niveau. Tot de zeventigste minuut waren beide elftallen niet in staat een fatsoenlijke aanval op de grasmat te leggen. Het spel van Rottevalle was onsamenhangend en dat leidde tot veel balverlies, maar ook WTOC was niet bij machte de bal in de eigen ploeg te houden. De gedrevenheid en verbetenheid in de duels van de gastheren zorgde er wel voor dat Rottevalle deze middag nooit in zijn spel kwam. Toen in de 71ste minuut WTOC na een vrije trap op 4-2 kwam was de wedstrijd beslist. Rottevalle deed nog manmoedige pogingen terug te komen, maar slaagde daarin niet. Het kreeg nog wel een goede mogelijkheid toen Arjan de Haan een uitstekende voorzet vrij kon inkoppen, maar de doelman van WTOC had er geen moeite mee.. Rottevalle, dat inmiddels achterin met het nodige risico speelde, moest nog tweemaal capituleren voor de dadendrang van WTOC. Beide keren kon WTOC vrij eenvoudig een doelpunt scoren, waarmee het een weliswaar geflatteerde maar doch zeer verdiende 6-2 eindstand op het scorebord zette.
De conclusie is helder : Rottevalle zal zijn wonden moeten likken en de rug rechten tegen Oostergo

Volgende week komt Oostergo (EE) op bezoek op sportpark ‘It Hagehiem’ in Rottevalle Aanvang 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.