1-12 Wedstrijdverslag Rottevalle 1 – VCR 1

Belangrijke winst voor Rottevalle tegen VCR

Rottevalle had tweemaal achtereen niet gewonnen en zag de achterstand tegen koploper FC Birdaard oplopen tot zes punten. Op eigen veld moest er dus zaterdag gewonnen tegen het laag geklasseerde VCR uit Rinsumageest. Het Rottevalster doel werd deze middag evenals vorige week in Kootstertille verdedigd door Arjan de Haan,, de stand-in- voor de geschorste Robert de Jong. Hij deed dat met verve en mede dankzij een paar maal koel en attent reageren van de doelman won Rottevalle deze wedstrijd met 3-1,
VCR beschikt over een heel aardig voetballende ploeg , maar zag wel dat Rottevalle het eerste kwartier het heft in handen nam. Rottevalle creëerde een paar geweldige mogelijkheden, maar scoorde niet.. Zelfs niet toen Jorrit Schra alleen op de doelman van VCR afging, maar tot zijn eigen ontzetting de doelman van VCR niet wist te verschalken. Zijn schot werd eenvoudig gepakt. Ook Jorrit Hoekstra was een paar keer dichtbij de openingstreffer. De voorzetten en passes wamen onnauwkeurig of de aanvallers waren net te laat ter plekke. Wie zal het zeggen? Het betekende wel dat ook VCR aan aanvallen kon denken. Het kwam via de vleugels een paar keer gevaarlijk door en de aanvallers kwamen na individuele acties oog in oog met de Rotttevalster keeper. De voorwaartsen van VCR vergaten echter het belangrijkste onderdeel van het voetbalspel namelijk de geboden kanen te verzilveren. Daarmee werd ook het grootste euvel van het elftal van Dirk Pieter Boersma zichtbaar. Tot nu slechts acht doelpunten in negen wedstrijden. Maar Rottevalle had wel even de schrik te pakken. Na een wat mindere fase was het Jorrit Schra die na een utstekende aanval Rottevalle op 1-0 zette. Het werd ook de ruststand. Rottevalle was misschien de iets beter voetballende ploeg, maar gewonnen was er zeker nog niet. Dat kon men ook uit de geluiden langs de lijn horen.. De eerste aanvallen na de thee zagen dan ook een VCR dat er in geloofde en Rottevalle kroop door het oog van de naald. Het duurde maar kort, want Rottevalle nam snel de regie over en hoewel een aantal kansen node werden gemist was het Jorrit Hoekstra die eindelijk zijn aanvallende aspiraties beloond zag. Hij kon bij de tweede paal binnen knikken en Rottevalle op een veilig lijkende voorsprong zetten. Rottevalle hielp echter VCR er weer een wedstrijd van te maken. Een overtreding in eigen strafschopgebied betekende de bal op de stip. Hier kon zelfs Arjan de Haan geen redding brengen toen de aanvaller van VCR zuiver raak schoot. Even dreigde Rottevalle de wedstrijd uit handen te geven. De gelijkmaker hing in de lucht, maar omdat doelpunten maken voor VCR niet eenvoudig is bleef de voorsprong op het scorebord. Toen Rottevalle- door opnieuw Jorrit Schra- de marge op twee doelpunten bracht, was de wedstrijd beslist. VCR deed nog wel zijn best, maar de aanvallers van Rottevalle kregen nu vrij baan om aan te vallen. Legio kansen, maar geen doelpunten meer.
Conclusie: een belangrijke overwinning voor het elftal van Ronald Bosma en gezien de andere uitslagen van deze middag o.a. het verlies van lijstaanvoerder FC Birdaard , doet Rottevalle goede zaken

Volgende week speelt Rottevalle de laatste wedstrijd voor de winterstop. Het gaat dan op bezoek bij Marrum. Aanvang 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.