Rottevalle boekt moeizame maar belangrijke overwinning tegen SC Kootstertille

Rottevalle had afgelopen zaterdag maar een opdracht en dat was SC Kootstertille op eigen veld verslaan. Puntverlies zou betekenen dat het elftal van Ronald Bosma het zichzelf moeilijk zou maken wat betreft de titelaspiraties. In een voor de neutrale toeschouwer aantrekkelijk duel sleepte Rottevalle met pijn en moeite een 2-1 overwinning uit het vuur. Rottevalle begon overtuigend met een aantal prima opgezette aanvallen, waarin Erwin de Wind met mooie passes de voorwaartsen van Rottevalle in stelling bracht. Jorrit Schra kwam een paar maal in vrije scoringspositie, maar zag zijn goede bedoelingen stranden. De ballen verdwenen naast het doel en/of de doelman van SC Kootstertille bleek een sta in de weg. Het doelpunt viel toen opnieuw Erwin de Wind goed vooraf en de keeper van SC Kootstertille alleen met een overtreding Jorrit Schra kon afstoppen. Liekele Kamminga faalde niet vanaf de elfmeterstip en de voorsprong was gezien het spelbeeld verdiend. Het was een magere afspiegeling van de verhoudingen op het veld in de eerste twintig minuten. Rottevalle had meer afstand moeten nemen en zag dat SC Kootstertille de schroom van zich afwierp en een aantal malen met bekeken spel de verdediging van Rottevalle testte. Gelukkig werden een paar missers in de defensie van Rottevalle niet afgestraft en bleef het tot de thee 1-0 voor de thuisclub. Na de pauze zette SC Kootstertille aan en Rottevalle moest alle zeilen bijzetten en wat de toeschouwers zagen aankomen gebeurde. Een goed uitgevoerde aanval over de rechterflank leidde tot de gelijkmaker, de verdediging van Rottevalle werd eenvoudig uitgespeeld en zo was de stand weer gelijkgetrokken. Lang kon SC Kootstertille niet van de treffer genieten, want binnen een paar minuten kwam Rottevalle opnieuw op voorsprong. Een vrije trap werd goed voorgegeven en bij de tweede paal zorgde Jorrit Hoekstra met een kopbal voor 2-1. Even was SC Kootstertille aangeslagen en kreeg Rottevalle een paar kansen om de marge op twee doelpunten te brengen, waarmee de wedstrijd gespeeld zou zijn. Het lukte echter niet en zo bleef het tot het einde toe spannend. Vooral in het laatste kwartier was de gelijkmaker voor SC Kootstertille dichtbij, maar de lat was de redder in nood. Door de risico‚Äôs die SC Kootstertille nam kreeg Rottevalle een paar maal vrije doortocht, maar Jorrit Schra was deze middag niet zo gelukkig met zijn schoten. Rottevalle hield met kunst en vliegwerk stand en koesterde deze moeizame , maar belangrijke overwinning. Concurrent WTOC verloor van AVC en Rottevalle blijft met de minste verliespunten koploper in de vierde klasse B 

Volgende week gaat Rottevalle op bezoek bij FC Birdaard. Aanvang 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.