Rottevalle verliest op eigen veld van AVC.

Rottevalle had zaterdagmiddag thuis tegen AVC goede zaken kunnen doen in de strijd om de titel in de vierde klasse B. Als koploper had het nog meer afstand kunnen nemen van tegenstander AVC uit Sexbierum dat op de vijfde plaats stond met zes punten achterstand. Het elftal van Ronald Bosma was echter niet bij de les en moest met een zeer terechte 2-1 nederlaag genoegen nemen. De winst van AVC was niet verwacht ,omdat Rottevalle in november in Sexbierum een eenvoudige 1-5 overwinning behaalde. Toen was het in twintig minuten met vier doelpunten vroeg beslist. AVC had er lering uit getrokken en was zaterdagmiddag slimmer en strijdvaardiger. Rottevalle had het vanaf de aftrap moeilijk en zag dat AVC beter en gevaarlijker was. Nadat de verdediging van Rottevalle al een paar maal gewaarschuwd was dat het alerter moest zijn, viel het doelpunt in de achttiende minuut. Ongehinderd kon Jelte Visser oprukken en binnenschieten. Natuurlijk probeerde ook Rottevalle zijn mogelijkheden te creƫren en waren de aanvallers er een paar maal dicht bij om te scoren. Het duurde allemaal net te lang en de doelman van AVC was steeds tijdig op zijn post. In de zevenendertigste minuut werd het scenario voor Rottevalle nog ongunstiger toen de bal na een overtreding van Martin Nicolai op de stip ging. Al dan niet terecht een strafschop, de bal werd zuiver binnengeschoten door Durk Ennema . Een marge van twee doelpunten en gezien het veldspel zeker niet onverdiend. Toch wist Liekele Kamminga nog voor de pauze de beroemde aansluitingstreffer te maken en de hoop voor Rottevalle levend te houden. De 1-2 ruststand , de harde wind en de daarmee gepaard gaande onvoorspelbaarheid van het voetbal bood nog gelegenheid de zaken recht te zetten. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Rottevalle in de tweede helft te onsamenhangend en te gehaast de lange bal speelde en niets wist af te dwingen. Heel veel ging er mis en AVC voetbalde met meer overleg. De Sexbierumers kregen voldoende kansen om de score uit te breiden, maar verzuimden de trekker over te halen. Doelman Arjan de Haan onderscheidde zich met een aantal knappe reddingen en was de beste speler aan de kant van Rottevalle. Toen hij in de slotminuut nog mee naar voren ging bij een hoekschop zag hij zijn kopbal op de lat stranden. Hij had het verdiend de 2-2 te maken, maar al met al verloor Rottevalle met 1-2 van AVC en daar viel weinig op af te dingen. Rottevalle ziet WTOC in puntenaantal gelijk komen, maar blijft op doelsaldo koploper. Rottevalle zal de rug moeten rechten om mee te blijven doen in titelstrijd in de vierde klasse B.

Volgende week gaat Rottevalle op bezoek bij FC Birdaard.. Aanvang 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.