Rottevalle in tweede helft langs Marrum

Rottevalle nam in december na de winst in Marrum 0-2 in de vierde klasse B de koppositie over van FC Birdaard. Het stond die ook niet meer af. De vraag was afgelopen zaterdag of Rottevalle niet opnieuw de laatst geplaatste op de ranglijst een ontsnappingsmogelijkheid zou bieden. Vorige week was dat wel het geval toen Rottevalle met 2-1 verloor in Rinsumageest bij VCR. De opdracht was helder: thuis winnen van Marrum en lijstaanvoerder blijven. Rottevalle slaagde erin deze doelstelling te verwerkelijken, maar zonder slag of stoot ging het niet. Het begin van de wedstrijd was zoals wel vaker veelbelovend. Rottevalle kreeg vlot kansen om een doelpunt te maken en zo was het al in de derde minuut raak. Liekele Kamminga gaf een perfecte pass op Erwin de Wind, die geheel vrijstaand de doelman van Marrum met een strak schot kansloos liet. Rottevalle was een korte tijd beter dan Marrum, maar de kleibewoners lieten zien dat ze heel aardig combinatievoetbal kunnen spelen. Rottevalle liet het elftal van Sander Terpstra in zijn spel komen en was te passief om er een goed antwoord op te geven. Eigenlijk was er een tijd lang op het veld niet te zien dat de koploper tegen de rode lantaarndrager speelde. Marrum voetbalde gemakkelijker dan de thuisclub. Zo stelde Marrum al in de dertiende minuut orde op zaken toen het door goed doorzetten op 1-1 kwam. De verdediging van Rottevalle greep halfslachtig in en de aanvaller van Marrum schoot beheerst raak. Rottevalle moest opnieuw beginnen, maar van echt krachtsverschil tussen beide ploegen was geen sprake meer. Marrum was een paar maal dichtbij een doelpunt, maar ook voor Rottevalle hadden Jorrit Schra en Jorrit Hoekstra grote mogelijkheden. In een van Rottevalle kant teleurstellende eerste helft werd niet meer gescoord.
In de tweede helft werd er door Rottevalle uit een ander en beter vaatje getapt. Vanaf de aftrap werd het vijandelijke doel gezocht en dat leverde al snel een paar hoekschoppen op. Er moest nog even gewacht worden op het doelpunt, maar toen Erwin de Wind de bal goed voor zijn voeten kreeg was er in de 53ste minuut van dichtbij de verdiende voorsprong. Na dit doelpunt ging het hard, Marrum was aangeslagen en binnen de kortste keren was het 4-1. Twee onhandige overtredingen in het strafschopgebied leverden twee strafschoppen op en Liekele Kamminga deed zijn plicht.. Een ongekende en riante voorsprong voor het elftal van Ronald Bosma, dat de afgelopen weken zo moeizaam tot scoren kwam.. Een paar maal richtte Marrum zich nog op met een aantal aardige aanvallen. Echt doelrijpe kansen wist het daarbij nauwelijks te creëren. Rottevalle daarentegen kreeg de ruimte om te voetballen, maar profiteerde daar slechts eenmaal van. Jorrit Schra had het laatste woord in deze wedstrijd. In de tweeënzestigste minuut kon hij alleen op de doelman van Marrum af en maakte het karwei definitief af. Rottevalle blijft koploper en zag zijn voorsprong uitgroeien tot twee punten op FC Birdaard en drie op AVC. 

Over drie weken op zaterdag 4 mei speelt Rottevalle op eigen veld tegen WTOC uit Oudwoude. . Aanvang 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.