Rottevalle verliest in Rinsumageest van VCR.

In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal zijn de onderlinge verschillen ontzettend klein. Er is geen elftal dat er met kop en schouders boven uitsteekt en evenmin een team dat voor spek en bonen meedoet. Iedereen kan van iedereen winnen en dus ook verliezen. Dat bleek afgelopen zaterdagmiddag weer eens in Rinsumageest. Rottevalle begon als koploper aan het duel en VCR als hekkensluiter. Rottevalle moest aan het einde van een enerverende voetbalmiddag genoegen nemen met een – gezien de stand op de ranglijst- niet verwachte 2-1 nederlaag. VCR had zich goed voorbereid op het treffen met Rottevalle door in ieder geval de verdedigende taken goed ter harte te nemen. Het gaf de aanvallers van Rottevalle heel weinig ruimte en zocht direct waar het kon de aanval. In het eerste kwartier kreeg VCR daardoor al een paar goede mogelijkheden de score te openen. Rottevalle was blijkbaar verrast door deze speelwijze en had moeite het spel te maken. Toch kwamen er in het vervolg van de eerste helft opeens wel mogelijkheden voor de voorwaartsen van Rottevalle. Het probleem was vooral dat er te haast en te wild geschoten werd, waardoor de ballen over of naast het doel verdwenen. Een paar maal was de voorhoede van Rottevalle ook besluiteloos en werd de bal nog maar eens breed gegeven. De fel verdedigende achterhoede van VCR kon daardoor steeds op tijd ingrijpen. Rottevalle probeerde het wel, maar het was krachteloos. Toen in de 37ste minuut een opgelegde kans- bijna op de doellijn van VCR- gemist werd door slap inschieten, was het zomaar aan de andere kant raak. De lange bal op de VCR aanvaller viel goed, ook doordat de verdediging van Rottevalle niet oplette en zo stond de thuisclub op een 1-0 voorsprong. Rottevalle was niet in staat de schade voor de pauze te repareren en zo moest het elftal van Ronald Bosma meet een achterstand de kleedkamer opzoeken. Nog niet onoverkomelijk deze stand, maar al in de tweede minuut na de thee werd het voor Rottevalle zorgelijker toen VCR op een plek net buiten het strafschopgebied bij de achterlijn een vrije trap mocht nemen. De indraaiende bal belandde bij verdediger Folkert Bosma op de schoen, die onbedoeld en onfortuinlijke zijn eigen doelman passeerde. Rottevalle had nu drie doelpunten nodig om de zo gewenste overwinning uit het vuur te slepen. Het spel van Rottevalle kon hierna getypeerd worden met “alles of niets”, “pompen of verzuipen”, “de dood of de gladiolen” . Hartstochtelijk werd er aangevallen en de bal was nu voornamelijk op de helft van VCR, dat de tegengestelde opvatting van Rottevalle had namelijk;: “Weg is weg” en “vrouwen en kinderen eerst”. Maar met opportunistisch voetbal speelt geluk een grote factor. Ieder moment kon de aansluitingstreffer vallen….maar dus ook niet! Pas inde 86ste minuut wist Rottevalle tegen te scoren. Na een nu wel geslaagde aanval over de rechterkant viel het doelpunt mooi binnen in de verre hoek. Jelte de Hoek gaf het beslissende tikje. Er was nog tijd voor een gelijkmaker, maar die kwam er niet meer. Daarvoor had het mee moeten zitten en de bal nog een keer goed vallen. VCR was als rode lantaarndrager ontzettend opgelucht en blij met drie welkome punten. Rottevalle stelde opnieuw teleur in een wedtsrijd waarin het afstand had kunnen nemen van de concurrentie. Het prees zich na afloop gelukkig dat alle drie achtervolgers AVC, FC Birdaard en WTOC hadden verloren. Rottevalle blijft daardoor de ranglijst aanvoeren, maar weet dat dit de laatste misstap is die het zich kan veroorloven.

Volgende week ontvangt Rottevalle op eigen sportpark “It Hagehiem “Marrum. Aanvang 14.30 

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.