ROTTEVALLE EN TWIJZEL DELEN DE PUNTEN

Rottevalle en SC Twijzel delen punten in attractief duel.

Zowel Rottevalle als SC Twijzel zijn goed begonnen aan het voetbalseizoen. Beide elftallen stonden zaterdagmiddag ongeslagen met zeven punten uit vier wedstrijden aan de aftrap op sportpark ‘It Hagehiem’ in Rottevalle. Na een sportief en aantrekkelijk duel bleef de ongeslagen status voor Rottevalle en SC Twijzel in tact. Vanaf de aftrap ontspon zich een open wedstrijd met kansen over en weer. SC Twijzel, al voor het derde opeenvolgende jaar derdeklasser, was iets beter en gevaarlijker. Met direct spel en drang naar voren werden de vleugelspelers van SC Twijzel goed gevonden. Het was dat de schoten op doel te krachteloos waren anders was Rottevalle een moeilijke middag tegemoet gegaan. Maar ook het elftal van Ronald Bosma liet zien dat het aanvallende aspiraties had. Jorrit Schra en Fokko v.d. Veer waren dichtbij een treffer voor de thuisploeg. Zo viel er de eerste helft genoeg te beleven en was het een wonder dat geen van beide elftallen het net niet wist te vinden. Zo werd er gerust met de brilstand die zeker geen bloedeloze 0-0 was.
In het tweede bedrijf zou er wel gescoord worden, maar de gedachte dat wie het eerst op voorsprong zou komen daarmee ook de wedstrijd naar zich toe kon trekken werd niet bewaarheid. Rottevalle deed de eerste duit in het zakje toen de ingevallen Taeke Visser zich goed vrijmaakte en verrassend binnenschoot. Lang duurde de weelde voor Rottevalle ook ditmaal niet. Nog geen vijf minuten later was de stand al weer gelijkgetrokken. Missers in de Rottevalster verdediging brachten de aanvallers van SC Twijzel tot op de doellijn. De bal kwam tegen de onderkant van de lat en was waarschijnlijk de doellijn al gepasseerd. Voor de zekerheid werd de rebound nog binnengekopt. Al met al konden beide teams van voren af aan beginnen op zoek naar de winst. De elftallen bleven aan elkaar gewaagd , maar toen Erwin de Wind met een schitterende vrije trap Rottevalle op 2-1 zette, leek de thuiszege aanstaande. Zeker ook omdat SC Twijzel inmiddels met 10 man speelde na een rode kaart voor de laatste man, die een onbesuisde tackle van achteren bestraft zag. Maar voetbal is een spel dat onberekenbare kanten houdt. SC Twijzel kwam drie minuten later al weer op gelijke hoogte. Johannes Storm zag een paar meter buiten het strafschopgebied zijn kans schoon. Zijn fraai gekrulde schot verdween onhoudbaar voor doelman Robert de Jong in de uiterste bovenhoek. Rottevalle wilde met de man meer situatie deze wedstrijd winnen, maar het liet het na. Alle goede bedoelingen sneuvelden in schoonheid. Te gehaast en onzuiver werd er veel te weinig gecreëerd. Zelfs met tien man wist SC Twijzel nog een paar maal gevaarlijk te worden, waarbij keeper Robert de Jong net buiten het strafschopgebied een overtreding beging, die hem een gele kaart opleverde. Gelukkig voor Rottevalle wist Wytse Pilat, een van de beste spelers aan de kant van SC Twijzel, deze buitenkans in de slotminuten niet te benutten.
Al met al, gezien het wedstrijdbeeld, een terechte uitslag.

Volgende week gaat Rottevalle op bezoek bij FC Grootegast Aanvang 15.00.

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.