Rottevalle op de valreep winnaar in Grootegast!

Vorige week speelde Rottevalle een prima partij tegen SC Twijzel en het was zodoende vol vertrouwen naar Grootegast afgereisd. Ondanks de iets gewijzigde beginopstelling waarin bijvoorbeeld Jorrit Schra en Fokko v.d. Veer ontbraken , zette Rottevalle de toon. FC Grootegast moest zich vooral tot verdedigen beperken, maar zag tot zijn opluchting dat Rottevalle niet profiteerde. De doelman en verdedigers van FC Grootegast wisten steeds tijdig het gevaar te neutraliseren. Rottevalle mocht tot tweemaal toe net buiten de zestien een vrije trap nemen, beide genomen door Steffen Schra. Hoewel goed gericht kon de eerste keer de doelman het schot keren en de tweede poging strandde in de muur. Zo verzuimde Rottevalle het veldoverwicht en redelijke spel in doelpunten om te zetten. Langzamerhand kroop FC Grootegast uit zijn schulp en mocht Rottevalle niet klagen dat de spits van FC Grootegast een vrije doortocht kreeg en de bal over het doel schoot. Het spelpeil zakte behoorlijk en het was aan beide kanten een foutenfestival. Al kreeg Taeke Visser nog van dichtbij een reuzemogelijkheid Rottevalle op voorsprong te zetten. FC Grootegast schoot na een keurige aanval nog een bal voorlangs, waarmee Rottevalle niet mocht klagen. Zo bleef het na een matige eerste helft 0-0 en was de opdracht voor Rottevalle na de thee met meer overleg te gaan voetballen. Zo niet dan zou het een lastig verhaal worden deze middag. De thee had FC Grootegast blijkbaar wel goed gedaan, want Rottevalle verloor volledig de greep op de wedstrijd. FC Grootegast, wind mee, voetbalde op de helft van Rottevalle en de ene na de andere aanval kwam op de verdediging af. Vooral op snelheid werden de verdedigers van Rottevalle geklopt en het was een geluk dat afronden niet de specialiteit van de Grootegaster aanvallers was. Toch kon de 1-0 voor de gastheren niet uitblijven en het was in de 53ste minuut dat Tim Veenstra raak schoot. De eerste nederlaag dit seizoen voor het elftal van Ronald Bosma leek een kwestie van tijd. Nog minimaal drie opgelegde kansen van de voorwaartsen van Grootegast werden om zeep geholpen. Rottevalle zelf kwam nauwelijks tot offensieve daden. Maar een voetbalwedstrijd duurt negentig minuten en toen er dan toch een goede aanval door Rottevalle kwam met een gevaarlijke voorzet kon Jorrit Hoekstra bij de verste paal binnenkoppen. Gezien het spelbeeld misschien niet verdiend, maar Rottevalle koesterde de 1-1. Voor FC Grootegast een tegenslag dat weliswaar snel op zoek ging naar de 2-1, maar met minder dreiging. Rottevalle richtte zich op en wilde in ieder geval een punt meenemen uit Grootegast. Zeker toen niet lang na de gelijkmaker Johan v.d. Veen met zijn tweede gele kaart van het veld moest en Rottevalle met tien man stand moest houden. Er werd van beide kanten voor iedere bal gestreden en ondanks een man minder kreeg Rottevalle
nog enkele mogelijkheden net als FC Grootegast. De wedstrijd zou zo dacht iedereen nu wel afgelopen zijn , waarbij Rottevalle zich het meest gelukkig mocht prijzen met een punt. De scheidsrechter had echter nog niet afgeblazen en Jorrit Hoekstra nam van ver buiten het strafschopgebied de bal nog maar eens op de pantoffel. De bal vloog tegen de touwen en het bezorgde Rottevalle de niet meer verwachte winst. Bij Rottevalle was Jorrit Hoekstra de ‘man of de match’ en de gevierde speler. Bij FC Grootegast keken ze beteuterd op hun neus na deze mokerslag, de supporters van Rottevalle waren verrast en konden het nog niet geloven deze gelukkige wending. Rottevalle staat nu gedeeld met SC Leovardia bovenaan in de derde klasse B.

Volgende week speelt Rottevalle op eigen sportpark “It Hagehiem” tegen Waskemeer Aanvang 14.30.

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.