Rottevalle lijdt zijn eerste nederlaag in Opeinde!

Tot zaterdagmiddag voerde Rottevalle als ongeslagen koploper met SC Leovardia de ranglijst aan in de derde klasse B. Bij de buren in Opeinde tegen ONT liep het elftal van Ronald Bosma tegen de eerste nederlaag aan. Het werd 3-2 voor de thuisclub, waarbij Rottevalle tweemaal een voorsprong uit handen gaf. Beide elftallen ontliepen elkaar niet zo veel, waarbij ONT met name in de eerste helft iets beter was. Toch wist de aanval van Rottevalle, met Erwin de Wind, Liekelel Kamminga en Jorrit Schra een aantal doelrijpe kansen te creëren. Het lukte pas in de 18ste minuut toen Erwin de Wind met een voor hem karakteristieke steekpass Jorrit Hoekstra bediende die met een strak schot de 0-1 aantekende. ONT moest komen en deed dat ook, waarbij aangetekend moet worden dat Rottevalle door een goede doelpoging van Jelte de Hoek nog op 0-2 had kunnen komen. ONT kwam ook een aantal malen gevaarlijk in de buurt van doelman Robert de Jong. Met een aantal geweldige reflexen hield hij Rottevalle op de been. Een vrije trap van Michel Weisser in de 37ste minuut was echter onhoudbaar en zo werd er gerust met een 1-1 tussenstand. Rottevalle dat in de eerste helft te weinig onderlinge duels won, kwam goed uit de kleedkamer. ONT moest terug en al in 48ste minuut de viel de 1-2 na een goede voorzet die door Liekele Kamminga werd binnengekopt. Rottevalle was nu voor een tiental minuten de baas op het veld en kreeg kans op kans om de 1-3 te maken, maar liet het na. Hoewel de wedstrijd hierna redelijk in evenwicht was kwam ONT op 2-2 na onvoldoende ingrijpen in de verdediging. Een domper voor Rottevalle dat hierna verdedigend nog een paar steekjes liet vallen en zo kreeg het in de 89ste minuut het deksel op de neus. In het rechter verdedigingsblok werd de bal lichtzinnig verspeeld en de aanvaller van ONT kon tot de achterlijn doorlopen en voorgegeven. Doelman Robert de Jong wist het schot van Michel Weisser in eerste instantie nog te keren, de rebound was een gemakkelijke prooi voor Hielke Knippels. Dolle vreugde bij spelers en aanhang van ONT, dat hiermee toch wel terecht de overwinning verdiende en drie punten kon bijschrijven. Zo verloor Rottevalle “De slach om de Leijen” en weet het weer wat verliezen is in de competitie. SC Leovardia won wel en blijft koploper, Rottevalle staat nu op de tweede plaats.

Volgende week ontvangt Rottevalle op eigen sportpark ‘It Hagehiem’ Ropta Boys uit Oosternijkerk Aanvang: 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.