Moeizame overwinning van Rottevalle tegen Ropta Boys

Na de eerste nederlaag in de competitie vorige week in Opeinde tegen ONT was het voor Rottevalle gewenst thuis Ropta Boys te verslaan. De stand op de ranglijst en het thuisvoordeel moest de doorslag geven, zo was de gedachte vooraf. Na een niet grootse wedstrijd stapte het elftal van Ronald Bosma inderdaad als overwinnaar van het veld. Het werd met de hakken over de sloot 3-2 en dat betekent dat het niet zonder slag of stoot ging. Rottevalle had in de beginfase wel een licht veldoverwicht, maar veel gevaar kon er niet gesticht worden. Rond de twintigste minuut was Rottevalle dicht bij de openingstreffer, maar de afronding was onvoldoende. Een paar minuten later was het raak toen Erwin de Wind Take Visser goed bediende en de 1-0 op het scorebord kwam. Voor Rottevalle zou dit de basis moeten leggen voor de overwinning, maar zoals vaker dit seizoen liep het anders. Ropta Boys werd dreigender vooral over de linkervleugel, waar de snelle buitenspeler de verdedigers van Rottevalle voor problemen stelde. En zo was het na zo’n vijf minuten alweer gelijk, toen de ruimte die door de verdedigers van de thuisclub gegeven werd benut werd. De bal werd door Hendrik Willem- Vorst hard in de verre hoek geschoten. Ropta Boys nam de regie over en het aanvalsspel van Rottevalle verzandde in goede bedoelingen. De beste kansen voor de pauze waren voor Ropta Boys. Doelman Robert de Jong redde een aantal malen uitstekend, maar het doelpunt voor de gasten viel toch. In de 40ste minuut kreeg Geert Linthof de gelegenheid uit te halen en zo stond Rottevalle na een teleurstellende eerste helft op een 1-2 achterstand.
In de tweede helft moest Rottevalle de mouwen opstropen en meer strijd leveren om niet tegen een tweede nederlaag op te lopen. Rottevalle zette inderdaad aan en het forceerde een aantal hoekschoppen en mogelijkheden. Het doelpunt viel nog niet, pas halverwege de tweede helft kwam het omslagpunt. Eerst een snelle mooie aanval van Rottevalle over rechts, waarbij Folkert Bosma de bal panklaar voorgaf aan Liekele Kamminga. De spits van Rottevalle raakte de bal niet goed, waarbij daarna Jorrit Schra nog de gelegenheid kreeg doel te treffen. Zijn schot verdween over de lat. Kort daarop viel de gelijkmaker en het was een curieus doelpunt. De verdediger van Ropta Boys raakte de bal totaal verkeerd en verraste daarbij zijn eigen doelman. Deze tikte de bal nog wel uit de bovenhoek, maar het was nu een koud kunstje voor Liekele Kamminga om te profiteren. En toen Take Visser direct daarop zijn tweede doelpunt mocht maken was het van 1-2 3-2 geworden. Ropta Boys probeerde het hierna nog wel, maar Rottevalle bleef redelijk eenvoudig overeind. Rottevalle kreeg de nodige gelegenheden om uit te breken, maar ook bij de aanvallers van Rottevalle waren teveel onzuivere passes. Het bleef daarom tot de laatste minuut spannend en het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter kwam voor Rottevalle als een bevrijding. Het voetbal hield niet over, de drie punten smaakten goed. Rottevalle staat weer steviger op de tweede plek!

Volgende week speelt Rottevalle uit in Haulerwijk. Aanvang 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.