Rottevalle overklast door SC Leovardia

Rottevalle was zaterdagmiddag bij het hervatten van de competitie lang niet opgewassen tegen SC Leovardia.. De thuisclub leed een pijnlijke nederlaag met dubbele cijfers die niets aan duidelijkheid te wensen overlieten. De Friese hoofdstedelingen, met afstand favoriet voor de titel , beleefden een eenvoudige voetbalmiddag op sportpark ‘It Hagehiem’. Ze stapten met een 1-10 overwinning van het veld. En toch vertellen deze cijfers niet het hele verhaal. Weliswaar was vanaf de aftrap te zien dat de formatie van James Docherty niet voor niets al vanaf het begin van de competitie bovenaan staat, toch bood Rottevalle vooral in het eerste kwartier goed tegenspel. Het kreeg zelfs mogelijkheden de score te openen en dat lukte wonderwel in 12de minuut. De doelman van SC Leovardia kreeg de bal niet klemvast en Arjan de Haan profiteerde en schoof de bal in de verste hoek. Dat er meer doelpunten zouden vallen was aan het spel te zien…en dat beide elftallen daartoe de kansen zouden creëren ook. Het was echter SC Leovardia dat in luttele minuten de wedstrijd naar zich toe trok. De 1-1 viel heel snel nadat de bal eenvoudig vanaf de linkerkant voorgegeven kon worden en binnengetikt. De 1-2 viel direct erna, waarbij opgemerkt moet worden dat de scheidsrechter na een overtreding door liet spelen. Maar het doelpunt telde en nog geen twee minuten later was het al 1-3, toen een vrije trap hard de onderkant van de lat raakte en via doelman Robert de Jong in het doel verdween. Een paar ongelukkige momenten die Rottevalle niet meer te boven kwam. SC Leovardia heerste nu en Rottevalle kon er niet veel meer tegenover stellen. Voor de rust liep SC Leovardia nog uit naar 1-5 en natuurlijk was er deze wedstrijd voor Rottevalle geen eer meer te behalen.
Over de tweede helft valt alleen te melden dat Rottevalle achter de feiten aanliep en geen enkele mogelijkheid meer wist te creëren. SC Leovardia profiteerde optimaal van de geboden ruimte en zorgde met nog eens vijf doelpuntten voor de dubbele cijfers. Keeper Robert de Jong viel de vele tegengoals niet te verwijten, want eerlijk is eerlijk, de aanvallers van SC Leovardia schoten de ballen fantastisch binnen.

Volgende week gaat Rottevalle op bezoek bij Minnertsgea aanvang 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.