Rottevalle houdt Rijperkerk op kampioenskoers!

Rijperkerk is de trotse koploper in de derde klasse B en heeft ondanks een nederlaag tegen Minnertsga – een riante voorsprong van vier punten op nummer twee SC Berlikum, Rottevalle daarentegen bezet vanaf  de aanvang van de competitie de laatste plaats. Het heeft inmiddels wel de hatelijke nul punten in  de stand achter zich gelaten na een gelijkspel tegen ODV en een overwinning van 0-1 tegen SC Veenwouden. Ook in oefenwedstrijden werd de afgelopen weken redelijk gepresteerd en dat was een reden om met vertrouwen het gevecht met Rijperkerk aan te gaan. Op het veld was het  verschil op de ranglijst zaterdagmiddag nauwelijks merkbaar. Rottevalle was beslist niet minder en was meer op de helft van Rijperkerk te vinden dan Rijperkerk op die van de gasten. Wel moet gezegd worden dat Rottevalle er niet in slaagde echt gevaarlijk te worden en Rijperkerk na zo’n zeven minuten op de rechterkant gevaarlijk doorkwam en had kunnen scoren. De goede mogelijkheid werd echter gemist en zo ontspon zich een evenwichtig duel met weinig kansen van beide zijden.

In de  24ste minuut ging het bij Rottevalle  mis toen een bal slecht uitverdedigd werd en er na de kluts een overtreding in het eigen strafschopgebied begaan werd, De scheidsrechter legde de bal op de spits en Rottevalle leek weer ongelukkig op achterstand te komen. Doelman Marco de Boer had echter een geweldige redding in huis en hield ten koste van een hoekschop zijn doel schoon. In de vreugde van de gestopte strafschop was de organisatie bij de hoekschop zoek en wel heel eenvoudig werd het door een kopbal van Robert v.d. Laan toch 1-0 voor de thuisclub.  Rottevalle was enigszins aangeslagen door dit doelpunt, want het was- gezien het wedstrijdbeeld- een onnodige tegentreffer. Tot de pauze bleef het 1-0 en in de rust werd door de aanwezige supporters geconcludeerd dat Rottevalle zeker niet hoefde te verliezen deze middag. Maar zoals vaker dit seizoen zegt een redelijk gespeelde helft voor het elftal van Rottevalle niets over het tweede bedrijf. Rijperkerk startte na de thee aanvallend zonder dat het de geboden  ruimte wist te benutten. Rottevalle kreeg na een klein kwartier een tegenslag te verwerken toen keeper Marco de Boer met een schouderblessure naar de kant moest. Veldspeler Steffen Schra kwam om hem te vervangen en het bleek een keerpunt in de wedstrijd. Nog maar net opgewarmd in het doel was een schot van Victor van de Wetering hem te machtig. Tot zijn verdediging mag genoemd worden dat  de speler van Rijperkerk wel alle ruimte kreeg om van 20 meter afstand aan te leggen. Met een 2-0 achterstand tegen Rijperkerk dat toch al heel weinig tegendoelpunten incasseert werd het een lastige  opgave er nog  gunstige wending aan te geven.  Weliswaar gaf het elftal van Marco v.d. Veen niet op, maar het wist de stugge defensie van Rijperkerk niet te verontrusten.  Rijperkerk wist na een foute pass op het middenveld van Rottevalle het wel goed uit te spelen en zo  werd het 3-0 en was het wel duidelijk wie er vanmiddag ging winnen. Een eretreffer kwam er deze middag niet meer en de conclusie is uiteindelijk:  Rottevalle is niet zo veel minder dan Rijperkerk en het verschil op de ranglijst is nauwelijks  zichtbaar, maar de 3-0 is alleszeggend! Rottevalle heeft deze middag geen echte kans gehad, Rijperkerk heeft van de vier tot vijf mogelijkheden er drie benut. Toch is de stand op de ranglijst  bedrieglijk en Rottevalle moet er hoop uit putten voor de komende duels.

 Volgende week speelt Rottevalle op eigen sportpark “It Hagehiem”  tegen Wykels Hallum aanvang 14.30

Reacties zijn gesloten.