Doek valt voor Rottevalle in Minnertsga

Rottevalle stond lang troosteloos onderaan in de derde klasse B. Pas in de dertiende wedstrijd werd het eerste punt behaald in de uitwedstrijd bij ODV in Wijnjewoude. Het werd de opmaat tot de opleving na de winterstop, waarin  er nauwelijks verloren en meer gewonnen werd. Zelfs de laatste plaats kon overgedaan worden aan Veenwouden. En ondanks de eigenlijk onontkoombare conclusie  na de eerste competitiehelft dat degradatie dit seizoen niet ontlopen kon worden gloorde er een sprankje hoop. Weliswaar zou er een wonder nodig zijn,  het kon nog wanneer Rottevalle alles zou winnen en Anjum de resterende wedstrijden verliezen.  Hoe dan ook er moest en zou in Minnertsga gewonnen moeten worden, waarbij de thuisclub de punten ook hard nodig had. In een wedstrijd waarin het voetbal niet hoogstaand was eindigde het duel zonder winnaar. Rottevalle was de eerste helft beter dan de thuisclub en creëerde de meeste mogelijkheden. Al vrij vlot na het eerste fluitsignaal kreeg Steffen Schra een mooie gelegenheid te scoren, maar zijn schot miste het doel. Goede gelegenheden waren er voor Dirk de Vries die doelman Jorn Helder op zijn weg vond en nogmaals Steffen Schra met een vrije trap die over het doel verdween. Ook Liekele Kamminga en Jorrit Hoekstra waren er  nog dichtbij, maar het doel werd niet gevonden. Minnertsga dat in de eerste helft weinig liet zien kwam net voor de thee wel op voorsprong. Na een uittrap van de doelman van Rottevalle werd de bal op het middenveld opgepikt en kreeg de speler van Minnertsga alle ruimte op weg naar het Rottevalster doel. Het uitspelen van de situatie was geen probleem en Gerlof Glazema zorgde voor vreugde bij de thuisclub.

Gezien het spelbeeld in de eerste helft was er nog geen man overboord en met Fokko v.d. Veer als invaller op zijn vertrouwde stek achterin moest het slagen. Rottevalle deed zijn best, maar Minnertsga wist dat je met een voorsprong opportunistisch moet spelen. De gastheren verdedigden met alle  mogelijke middelen en hoopten met een schaarse uitbraak de voorsprong te verdubbelen. Het viel de aanvallers van Rottevalle door de stugge dekking niet mee om de verdediging van Minnertsga uit elkaar te spelen. Het ontbrak aan creativiteit om in de kleine ruimtes een bres te slaan.  Slechts twee grote kansen waren er , opnieuw  voor Jorrit Hoekstra en Liekele Kamminga. Nadat Minnertsga een paar maal gevaarlijk werd, ook doordat Rottevalle risico’s moest nemen viel in de 88ste minuut  de zeker wel verdiende gelijkmaker. Invaller Wiebren Bruinsma schoot na goed voorbereidend werk van Arjan de Haan raak. In de slotminuten lukte het niet meer om de noodzakelijke overwinning binnen te slepen. Zo is Rottevalle door dit resultaat gedegradeerd naar de vierde klas.  Het positieve herstel na de winterstop kwam uiteindelijk te laat, maar het spel biedt vertrouwen voor de toekomst.

Pieter Witteveen

Volgende week zaterdag gaat Rottevalle op bezoek bij ONT in Opeinde. Aanvang 14.30.

Reacties zijn gesloten.