Rottevalle niet opgewassen tegen ONT

Vorige week speelde Rottevalle in Minnertsga gelijk en dat betekende degradatie naar de vierde klas.  Ondanks de opleving na de winterstop was het onvermijdelijk dat er een stap teruggezet moest worden . Zaterdagmiddag moest Rottevalle het onderspit delven in de derby tegen ONT die de mooie titel “De slag om de Leijen” heeft gekregen.  Een derby is altijd bijzonder en er spelen bepaalde sentimenten en  het is daardoor een wedstrijd op zich.  Voor Rottevalle stond alleen het prestige op het spel. ONT dat al verzekerd was van een nacompetitieplek voor promotie naar de tweede klas wilde zich daarin een gunstige positie verwerven. Het heeft namelijk nog de mogelijkheid Rijperkerk op de ranglijst et passeren.

De eerste helft liet wel zien dat ONT hoger op de ranglijst staat, maar Rottevalle bood aardig tegenspel. Het kreeg via Jorrit Hoekstra zelfs de beste mogelijkheid het eerste doelpunt te maken deze wedstrijd. Goed aangespeeld en vrijstaand in het strafschopgebied ging zijn schot over de lat. De aanvallen van ONT waren gevaarlijker van opzet en de defensie van Rottevalle werd in de elfde minuut op snelheid geklopt. Wie anders dan topscorer Michel Weiser van ONT was de gevierde man. Hoewel Rottevalle wel  trachtte het ONT lastig  te maken, had het moeite om tot heel grote kansen te komen. Een schot van Gjalt Nijboer dat gekeerd werd en ook in de rebound niet verzilverd kon worden was er nog het dichtst bij. ONT sloeg in de 29ste minuut opnieuw toe met een prima aanval waaruit Noel Mulder scoorde. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd en dat was voor Rottevalle een meevaller.  Wie weet was er een nieuw en beter strijdplan te bedenken voor de tweede helft. Het konijn kwam niet uit de hoge hoed, integendeel Rottevalle zag binnen tien minuten wel heel simpel ONT naar 4-0 uitlopen. De wedstrijd was nu  definitief gespeeld en ONT kon naar hartenlust combineren en aanvallen. Meer doelpunten konden niet uitblijven en die vielen er dan ook. In de 60ste minuut was het opnieuw Michel Weiser, in de 66ste minuut Marten Folkerstma en tenslotte in de 81ste minuut Hielke Knippels met een fraai afstandsschot.  Een schot voorlangs van Steffen Schra na een verre uittrap had bijna de eretreffer opgeleverd. Na een wel heel teleurstellende vertoning van Rottevalle was ook deze pleister op de wonde de gasten niet gegund. Veenwouden won van Minnertsga en heeft daarmee de laatste plaats weer aan Rottevalle overgedaan

Volgende week speelt Rottevalle de laatste wedstrijd deze competitie thuis tegen SC Veenwouden. Aanvang 14.30

Pieter Witteveen

Reacties zijn gesloten.