Ontknoping in vierde klasse B: Rottevalle kampioen!!

In een ongemeen spannende competitie trok Rottevalle dan toch aan het langste eind. Tot de laatste competitieronde konden maar liefst vijf teams nog kampioen worden: AVC, FC Birdaard, WTOC , Rottevalle en V en V ’68 uit Garijp. Rottevalle had op basis van het doelsaldo weliswaar de gunstigste uitgangspositie, maar dan moest er in Garijp wel gewonnen worden van V en V ’68. Bij een gelijkspel of verlies waren er teveel kapers op de kust om met de eer te gaan strijken. V en V ‘68 had bij winst ook nog een kans op de titel, maar was meer afhankelijk van de resultaten op de andere velden dan Rottevalle. Vanaf de aftrap was het belang van deze wedstrijd voor beide partijen zichtbaar. Rottevalle wilde vooral laten zien dat het kampioenskandidaat nummer een was en nam het heft al snel in handen. Vooral Erwin de Wind was op het middenveld bij Rottevalle de animator en regisseur van het spel. Hij strooide met goede passes en voorzetten en dat leverde een aantal goede mogelijkheden voor Rottevalle op om op voorsprong te komen. Het scheelde steeds niet veel zoals bij de kopbal van Liekele Kamminga, die zijn hoofd net niet goed tegen de bal kreeg. V en V ’68 kon nauwelijks gevaarlijk worden, omdat achterin Fokko v.d. Veer soeverein de verdediging leidde. Trouwens Rottevalle had positioneel de zaken op orde en iedereen verrichte zijn taken zoals dat in deze wedstrijd gewenst was. Het kon niet uitblijven dat Rottevalle de leiding zou nemen. Daar was wel een strafschop voor nodig na een lichte overtreding op Erwin de Wind. Liekele Kamminga liet ook nu zien dat hij met een strafschop wel raad weet, al kon de doelman van V en V ’68 de bal nog met zijn vingertoppen beroeren. V en V ‘68 was duidelijk van slag en Rottevalle zette aan voor een definitieve nekslag. Nog geen vijf minuten later viel het tweede doelpunt voor het elftal van Ronald Bosma. Jelte de Hoek kwam op de rechterflank goed door en de uitstekende aanval werd door Liekele Kamminga bekroond met zijn tweede doelpunt. Rottevalle leek op rozen te zitten en het kreeg voor de pauze nog kansen op meer toen bijvoorbeeld Jelte de Hoek opnieuw op de rechterkant kon opstomen en de verdedigers van V en V ’68 het nakijken gaf. Hij besloot zelf te schieten en het schot was zeker niet slecht, maar afgeven op de geheel vrijstaande Liekele Kamminga was een betere optie geweest. Zo speelde Rottevalle een prima eerste helft en viel er op de 0-2 tussenstand weinig af te dingen. Rottevalle had het zichzelf gemakkelijker gemaakt door een marge van drie doelpunten op het scorebord te zetten. Dan was de wedstrijd gespeeld en had V’en V ’68 waarschijnlijk de handdoek in de ring geworpen. Nu mocht het in de tweede helft nog hopen om er nog een wedstrijd van te maken.. En inderdaad veranderde het spelbeeld in de tweede helft volkomen. V en V ’68 geloofde er nog in en gooide alles in de strijd. Het voetbal werd er niet beter van, want Rottevalle reageerde maar moeizaam op de dadendrang van de Garijpers. Zelf wist het geen goede combinaties meer op de mat te leggen, tegenhouden was nog het enige parool. Met strijd en passie wist Rottevalle het meeste gevaar te neutraliseren en voorlopig werd het doel schoon gehouden. In de zeventigste minuut mocht ook V en V ’68 vanaf elfmeter aanleggen en dat betekende voor Rottevalle de zo gevreesde aansluitingstreffer. V en V ’68 dat al een periodetitel op zak had wilde proberen door een goed resultaat boven FC Birdaard te eindigen. FC Birdaard in het bezit van de eerste periodetitel zou dan twee nacompetitiewedstrijden moeten spelen en de Garijpers zouden met één overwinning kunnen promoveren. Het laatste kwart van de wedstrijd was voor Rottevalle een ware overlevingstocht. V en V ’68 kreeg nog een indirecte vrije trap in het strafschopgebied van Rottevalle. De bal werd keurig breed gelegd, maar gelukkig verdween de gekrulde bal over de kruising. En dan moest Arjan de Haan, ingevallen voor de geblesseerd geraakte Fokko v.d. Veer nog een bal van de doellijn halen. Het was bibberen voor spelers en meegereisde supporters van Rottevalle, maar de overwinning werd over de streep getrokken. Deze wedstrijd paste volledig in de meest spannende voetbalcompetitie die er waarschijnlijk ooit geweest is. Tot aan de laatste minuut toe, want had V en V ’68 gescoord en gelijkgemaakt dan had Rottevalle, geen periodetitel, met lege handen gestaan AVC uit Sexbierum moet nu het lot dragen, evenveel punten, maar geen prijs. En Rottevalle is nu terecht kampioen wat het vooral ook te danken heeft aan een goede eerste seizoenshelft waarin het gemakkelijk scoorde. Rottevalle keert na twee seizoenen vierde klasse terug in de derde klasse van de KNVB.

Pieter Witteveen