Uitnodiging voor het bijwonen van de ledenvergadering van de V.V. Rottevalle
Voor leden en donateurs op donderdag 20 november a.s.
Inloop 20.15 uur
Aanvang 20.30 uur
Plaats: Clubgebouw ’t Hagehiem
A G E N D A:
- Opening door de voorzitter
- Vragen /opmerkingen n.a.v. notulen vorige jaarvergadering d.d. 15 november 2024 (te lezen op de website.)
- Verslag van de penningmeester
- Verslag van de kascommissie
- Benoeming van de kascommissie
- Begroting seizoen 2025/2026
P A U Z E
- Jaarverslag van de secretaris (te lezen op de website)
- Mededelingen van de Ontspanningscommissie
- Mededelingen van de Sponsorcommissie
- Mededelingen van de Club van 100
- Mededelingen van de Kantinecommissie
- Mededelingen van de Technische Commissie
- Samenwerkingsverband met VV Eastermar op het gebied van jeugd
- Rondvraag (vragen graag schriftelijk indienen voor de pauze van deze vergadering)
- Sluiting
JAARVERSLAG 2024-2025
Het seizoen 2024/2025 startte helaas met de trieste mededeling dat onze voorzitter Goitzen Stelwagen ernstig ziek was. Op 7 september kwam hij op veel te jonge leeftijd van 64 jaar te overlijden. Op 14 september was de dienst in Marssum, waarbij naast de naasten van Goitzen ook veel leden van VV Rottevalle aanwezig waren. Goitzen is tijdens zijn voorzitterschap benoemd tot erelid van VV Rottevalle en heeft daarnaast de gouden speld van de KNVB ontvangen voor zijn inzet in het amateurvoetbal.
Een groot gemis voor de voetbalvereniging Rottevalle. Sinds de oprichting van de club was Goitzen al lid en in het vervolg van zijn leven had hij nog vele vrijwilligerstaken bij de club, zoals: grensrechter, secretaris en voorzitter.
Voor ons 1ste elftal stond er weer een jaar in de 4e klasse voor de boeg. Met ONT, Zwaagwesteinde, VC Trynwalden en SC Veenwouden leek dit een moeilijke jaargang te worden. In het laatste jaar van het Rottevalster trainersduo Marco van der Veen en Freddy van der Veen was de doelstelling dan ook top 10, oftewel handhaving. Dit bleek uiteindelijk een vrij reële doelstelling. Door het stoppen van een aantal sterkhouders bij Rottevalle (Liekele Kamminga, Jorrit Hoekstra, Fokko van der Veer e.a.) kwam Rottevalle vooral aanvallend minder sterk uit de verf. Er werd niet veel gescoord en dat leverde in de winterstop een 9de plaats op. De tweede seizoenshelft werd een ware triller in de 4e klasse C, met name voor de degradatieplekken. Rottevalle was vooral in strijdt met SC Veenwouden, V en V ’68, FC Birdaard om niet te degraderen. Door een groot aantal gelijke spelen (9) en 5 overwinningen redde de ploeg van Marco van der Veen en Freddy van der Veen het maar net met een 11de plaats, 2 punten boven SC Veenwouden, dat via de nacompetitie historisch degradeerde naar de 5de klasse. Wat wel belangrijk om te noemen is dat Rottevalle de laatste wedstrijd van het seizoen thuis speelde tegen Zwaagwesteinde. Zwaagwesteinde kon kampioen worden in Rottevalle ten koste van de buren uit Opeinde (ONT), en dat heeft Rottevalle geweten. Er kwamen maar liefst 2 bussen vol met supporters naar Rottevalle om hun team kampioen te zien worden in de 4de klasse C. Er werd met 1-5 verloren, maar voor de kas was dit een goede middag.
Voor het seizoen 2025/2026 staat er dus weer een jaargang in 4C voor de boeg, met wederom de derby tegen ONT, maar deze keer ook weer tegen Eastermar. Hoewel TFS uit Drachtster Compagnie voor het eerst in hun bestaan kampioen werd en promoveerde naar de 4de klasse, werden zij helaas ingedeeld in de andere 4e klasse (D). Voor wat betreft de technische staf hebben Marco- en Freddy van der Veen na 4 seizoenen afscheid genomen van VV Rottevalle. In het seizoen 2025/2026 zullen zij actief zijn bij SC Boornbergum ’80. Ook nam verzorger Hans van der Veen afscheid na vele jaren trouwe dienst. Als nieuwe hoofdtrainer is de ervaren Dick Groen uit Dokkum aangenomen.
Ons 2de elftal stond wederom een jaar in de 4e klasse reserve voor de boeg met trainer Marcel Terpstra uit Opeinde. Met de goede moed uit het einde van het vorige seizoen was de doelstelling wederom om hoog te eindigen. Toen de winterstop naderde bleek echter dat deze doelstelling niet echt gehaald werd, omdat er te veel onnodig werd verloren. Een 10de plaats was dan ook het resultaat. Gedurende het voorjaar bleek dat de samenwerking tussen de spelers en leider Sipke Buma met Marcel Terpstra niet meer vol te houden was. Er werd dus dan ook in maart afscheid genomen van trainer Marcel Terpstra. Sipke Buma maakte het seizoen met hulp van de spelers zelf af. Dit ging it Twadde een stuk beter af met onder andere knappe overwinningen op hoog geklasseerde teams zoals FC Surhusterfean 4 en Kollum 4. It Twadde eindigde uiteindelijke op een 9de plaats van de 11 met 24 punten. Dit op slechts 13 punten afstand van de kampioen FC Surhusterfean 4. Na de laatste wedstrijd werd er bij de familie Wassenaar op de pleats afscheid genomen van Sipke Buma en Marcel Terpstra. Sipke Buma was actief als leider sinds 2012 en Marcel Terpstra was actief als trainer sinds 2022.
Het 3e elftal onder leiding van Jelle Witteveen en Riekele Borger speelde net zoals het 2de elftal een slechte eerste seizoenshelft, waarbij het stuivertje wisselen was om de laatste plaats in de 6e klasse reserve. De tweede seizoenshelft werd er al wat beter gepresteerd, waardoor it Tredde niet laatste werd, maar 11de met 23 punten uit 22 wedstrijden. Een 0-9 uitoverwinning bij de buren van TFS was 1 van de hoogtepunten. FC Burgum 6 werd met een team dat kwalitatief 3 klassen hoger uit kon komen kampioen.
Daarnaast waren er wederom een 35+ team en een vrouwen 18+1 team ingeschreven voor de vrijdagavond. Er is goed nieuws over hun prestaties te noemen, want beide teams werden kampioen in hun poule.
In de jeugd kon Rottevalle dit seizoen ook weer een groot aantal teams inschrijven, namelijk: JO19 (samen met Houtigehage), JO15, JO13, JO12, JO10, JO9, JO8 en een JO7 team. Ook belangrijk te benoemen is het kaboutervoetbal, waarbij de jongste inwoners van Rottevalle en omstreken kennis maken met de voetbalsport. Dit wordt per seizoenshelft een aantal keren georganiseerd in de zaal en op het veld.
Ook dit seizoen stond de agenda weer aardig vol met allerlei activiteiten, met als eerste op de agenda de jaarlijks terugkomende pubquiz. Deze werd in november georganiseerd in de kantine en was weer uitverkocht. In december werd de jaarlijkse droge worst actie wederom georganiseerd, waarbij meer dan 2000 droge worsten werden verkocht (zie ook uitverkocht). Het jaar 2024 werd afgesloten met een onderling toernooi voor alle seniorenleden en de J019 met na afloop livemuziek van Duo Melody.
De sponsorcommissie organiseerde op 24 januari een lezing van een bekende uit de voetbalwereld, ditmaal oud- voetbaltrainer Gert- Jan Verbeek. Hij kwam deze avond langs in de kantine om een lezing te geven over zijn carrière, leven en visie op het (hedendaagse) voetbal. Een volgepakte avond, waarbij zeer interessante onderwerpen de revue passeerden.
In februari organiseerde de ontspanningscommissie, zoals elk jaar, een themafeest met dit keer het thema film en serie. Alle aanwezigen hadden kleding aan van personages uit bekende films of series.
Als afsluiting van het seizoen 2024/2025 uiteraard de familiedag, met onder andere een snelheidsmeter voor het schieten en uiteraard de bbq.
Wederom een mooi seizoen met een aantal unieke gebeurtenissen voor VV Rottevalle in haar 52ste jaargang. Tot slot ook mooi om te benoemen dat het ledenaantal ook dit seizoen weer is gestegen naar 291 leden per 1 juli 2025
Op naar een sportief seizoen 2025/2026!