Rottevalle wint in Garijp van V en V ‘68

Na vier seizoenen keerde Rottevalle terug op het veld waar in 2019  na een meeslepend duel het kampioenschap van de vierde klas gevierd mocht worden. De uitslag toen was 1-2 en  hetzelfde resultaat stond zaterdagmiddag na negentig minuten op het scoreformulier. Na de thuisnederlaag vorige week tegen Eestermar betekende de overwinning de welkome eerste drie punten.  Rottevalle had na het onnodige verlies vorige week zeker iets recht te zetten, maar ondanks de winst kwamen ook opnieuw de tekortkomingen aan het licht. Het eerste half uur was  Rottevalle beter en was er geen vuiltje aan de lucht. V en V’68 hield veel mensen achter de bal maar kon niet verhinderen dat Rottevalle de nodige druk kon zetten. Al in de 14de minuut strafte Liekele Kamminga resoluut een verdedigingsfout af en regen de mogelijkheden op meer zich aaneen. Jelte de Hoek kon tweemaal in vrije positie doorlopen, maar zag zijn schoten gepakt door de Garijpster doelman. Ook Dirk de Vries, Jorrit Hoekstra en Jurjen Geertsma hadden de gelegenheid de voorsprong te verdubbelen. En toen gebeurde wat ook al in eerdere wedstrijden gebeurde tegen RWF en Eastermar, namelijk dat de controle over de wedstrijd uit handen werd gegeven.  Zo kregen de aanvallers van V en V ’68 zomaar de kans in het strafschopgebied van Rottevalle op te duiken en uit hoekschoppen koppend het doel te zoeken. Rottevalle kwam zo het laatste kwartier voor de pauze goed weg en wist  dat een minieme voorsprong nog geen gelopen koers betekende.. Een goed begin een goed vervolg geven blijkt voor het elftal van Marco v.d. Veen een lastige opgave. Na de thee bleek alras dat de thuisclub op zoek was naar de gelijkmaker en die kon zo zagen de toeschouwers niet uitblijven. Berend Wijmenga profiteerde na een kwartier van onhandig uitverdedigen en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. Even dreigde net als vorige week dat Rottevalle alles uit handen zou geven. Het spelpeil zakte naar een bedenkelijk niveau met veel foute passes over en weer. Het kon nu alle kanten op, want een toevalstreffer kon zomaar vallen. Gelukkig herpakte Rottevalle zich enigszins en kwam het nog tot de beste aanval van de wedstrijd. Over de rechtervleugel werd de vrijheid gevonden en de op maat gegeven voorzet werd door Liekele Kamminga verzilverd. Hoewel het tot het einde spannend bleef kwam Rottevalle niet meer echt in problemen en zo kon het opgelucht de drie punten mee naar huis nemen. Er is nog werk aan de winkel, maar de zege kan een goede stimulans zijn voor het elftal. 

Volgende week speelt Rottevalle op eigen veld tegen VIOD uit Driesum. Aanvang 14.30

Reacties zijn gesloten.